Alle barn og unge skal bli sett og akseptert for den unike personen de er.
Både barnehage og skole skal oppleves som et trygt sted å være, med voksne som respekterer og møter barnet eller eleven med aksept for den de er.
Hadsel kommune velger å flagge med regnbueflagg fredag 12. juni ved alle kommunale barnehager
og skoler. Vi ønsker å signalisere at alle barn og unge hører til i fellesskapet, og at barnehagene og skolene er et trygt sted å være. Det flagges også ved kommunens voksenopplæring for å signalere samme trygget i fellesskapet for våre elever der.
Våre barnehager og skoler er ikke verdinøytrale. Blant annet inngår mangfold, toleranse og inkludering i vårt oppdrag. I tillegg skal både barnehagene og skolene skape rom for refleksjon rundt følelser, relasjoner og respekt i møte med andre og deres oppfatninger. Gjennom dette arbeidet kan vi bidra til et læringsmiljø der alle elever møter trygghet, likeverd og tilhørighet i mangfoldet av unike personligheter.
Her kan du lese mer om hvordan Utdanningsdirektoratet legger opp til at Pride kan markeres og inkluderes i undervisningen.
Fortsatt god Pride-måned til alle!