ENDRINGER: Busstoppet på sjøsiden i Havnegata nedlagt. Bussen vil nå kjøre gjennom sentrum og ned på havneterminalen, for så å stoppe på eneste busstoppet i sentrum som er på torgsiden av Havnegata. |
Busstoppene i Stokmarknes sentrum er i dag endret, jfr vedtak i kommunestyrets møte 12.12.2019, sak nr 69/19. Der sto det blant annet som følger: «Arbeidet mot at Hadsel skal være en trafikksikker kommune er viktig å opprettholde. De myke trafikantene er spesielt utsatt i møte med kjøretøy, og for å sikre at det ikke skjer ulykker er det en god løsning å kun ha ett busstopp i Havnegata, slik at passasjerene ikke trenger krysse gata.»
Hele vedtaket kan du lese her.
Busstoppet på sjøsiden i Havnegata nedlagt.
Bussen vil nå kjøre gjennom sentrum og ned på havneterminalen, for så å stoppe på eneste busstoppet i sentrum som er på torgsiden av Havnegata.
Her vil det være fire busstopp. Det er merket på kartet hvor de ulike vil ha påstigning.