I dag feiret Hadsel kommune de ansatte som har jobbet i 25 og 35 år i kommunen. En lang og fin tradisjon som stoppet opp under pandemien, men som nå er tilbake. Ordføreren, sammen med administrasjonen og kommunestyret, uttrykte en anerkjennelse for det fantastiske arbeidet kommunens ansatte har gjort for kommunen i mange år.
«Som ordfører er jeg stolt. Vi kan hele tiden bli bedre på det vi gjør. Men jeg møter utrolig mange innbyggere som er veldig takknemlige for det kommunen leverer av tjenester. Det ber jeg dere også være stolte over. For det har dere grunn til å være,» sa ordfører, Kjell-Børge Freiberg.
De ansatte som har jobbet i 25 år fikk et fat laget av Siv Johansen fra Galleri Uver, og de som har jobbet i 35 år fikk en krystallvase. Det ble avsluttet med en felleslunsj med de ansatte, administrasjon, og kommunestyret.
Takk til alle ansatte i Hadsel kommune, og spesielt til de som har jobbet i flere år for å sikre at Hadsel sine innbyggere får de gode kommunale tjenestene de fortjener!