Hopp til hovedmenyen på siden Hopp til hovedinnholdet på siden
A A A
Sist oppdatert 22. sep. 2021 kl. 19:05

Informasjon om koronasituasjonen fra Hadsel kommune

Hadsel kommunes koronatelefon:  417 04 502 (åpen hverdager 08.30-11.00 og 13.00-14.30)

Informasjon om koronavaksinering (vaksinasjonstelefon: 41 70 44 45, betjent hverdager 12.00 - 15.30). 

Klikk her for venteliste og timebestilling

Information in English

Les mer...

Ett nytt smittetilfelle registrert i Hadsel tirsdag

COLOURBOX 43693645  2[ 1] 2021-07-27

Ytterligere en person i Hadsel har fått påvist koronasmitte. Kommunen er nå oppe i totalt 14 tilfeller siden onsdag.

Vedkommende var inne til testing mandag, og tirsdag ettermiddag kom det endelige svaret som bekreftet smitte. Personen er nærkontakt til en person som tidligere har testet positivt, og smittesporing er gjennomført.

Blant annet var vedkommende inne til vaksinering i helsehuset på Stokmarknes torsdag klokken 14.00 i forrige uke, på dette tidspunktet må det antas at personen allerede var smittebærende.

– Risikoen for smittespredning i forbindelse med vaksinering er imidlertid lav. Det holdes god avstand under gjennomføringen, alle som vaksineres har munnbind på og alle er innom så raskt som mulig, forklarer smittevernlege i Hadsel, Martin Larsen Drageset.

Kommunen kommer likevel til å kontakte alle som var inne til vaksinasjon på det aktuelle tidspunktet, slik at de blir testet.

Testing foregår inntil videre på Melbu. Tirsdag ble det avlagt prøver fra 44 personer, og alle hurtigtester var negative. Endelig svar for disse personene er ventet onsdag.

Etter hvert har kommunens kartlegging av de smittedes bevegelsesmønstre i mulig smittbar fase resultert i et betydelig antall steder og tidspunkt både i Hadsel og andre plasser i Vesterålen.

Har du vært på en eller flere av disse innenfor nevnte klokkeslett, ber vi deg være ekstra oppmerksom på sykdomstegn. Men av kapasitetshensyn er det fremdeles slik at kun folk med symptomer skal tinge koronatelefonen (417 04 502) for å avtale testing.

 

Lørdag 17.07
Blå bar 

 

Mandag 19.07
Europris Sortland – mellom 12.00-15.00
Coop Mega Sortland – mellom 12.00 og 15.00
Rocka Møbler Sortland 12.00-15.00
Jysk 12.00-15.00
Family sportsclub Stokmarknes 18.00-20.00
Ramberg gjestegård Lofoten 15.30-16.30
Coop Extra Stokmarknes 07.00-19.30
Kosmos Sortland 10.00-16.00
Lekeland Sortland på ettermiddagen

Tirsdag 20.07
Coop Obs Bygg Sortland ca. 07.00 
Esso Sortland 17.00
Bunnpris Sortland 17.30
Rema Sortland 19.00
Ringstad i Bø på restaurant 17.45-20.00
Coop Prix Stokmarknes 13.00
Coop Extra Stokmarknes 07.00-22.00>
Kosmos Sortland 11.30-19.00
Biltema Sortland mellom 17.00 og 18.00>
Clas Ohlsson Sortland mellom 17.00 og 18.00>
Ferge fra Melbu 14.00 og fra Fiskebøl 19.30

Onsdag 21.07
Sareptas Melbu – utpå formiddagen
Coop Extra Stokmarknes 7.00-19.00

Torsdag 22.07
Coop Extra Stokmarknes 07.00-16.00
Mormors Stokmarknes 11.30-12.00
Lekeland Sortland 15.30
Coop Mega Sortand ca. 17.00
Burger King Sortland ca.  17.00

Fredag 23.07
Coop Extra 07.00-10.00
Galleri uver Yttersia 12.00

Lørdag 24.07
Corner Sport Stokmarknes på morgenen<
Coop Extra Stokmarknes på morgenen.

Søndag 25.07
Hageland Harstad

Mandag 26.07
Coop Extra Melbu, ca. 15.30

Tip a friendTips en venn