Bedrift og etablering

Nordland fylkeskommune besøker Hadsel

Skriv ut PDF

Nordland fylkeskommune besøker Hadsel kommune 19. mai 2011
 
Formålet er hvordan kan industriarven på Melbu brukes som en ressurs for utvikling,  muligheter for et prosjekt i grensefeltet mellom kultur, reiseliv og næring?
 
Deltakere:
 
Liv Rask Sørensen, Nordland fylkeskommune
Hanne Jakhelln, Nordland fylkeskommune
Kari Ann Olsen Lind, Hadsel kommune
Teknisk sektor,  Hadsel kommune

Lars Iversen, Felleslagret Melbu og Melbus lokalhistorie

Geir Are Johansen, Museum Nord

 Program:

 
Sted: Vesterålsmuseet

09.00

Velkommen (Lasse eller Kari Ann?)

09.00

Hvilke erfaringer har Nordland fylke fra pilotprosjekter i grensefeltet kultur og næring, muligheter for ny satsing. 

09.45

Hva har vi på Melbu i dag, Vesterålsmuseet, Norsk Fiskeindustrimuseum, ny satsing på Felleslagret og flere flotte gamle bygg.  

Brosjyren Melbu – en smeltedigel for industri og kultur.

11.00

En kort presentasjon av Vesterålsmuseet

11.30

Lunsj

12.00

Omvisning i tettstedet Melbu med diverse historiske bygg og Nordland akademi for kunst og vitenskap.

13.00

Omvisning på Felleslagret

14.00

Omvisning på Norsk Fiskeindustrimuseum    

15.00

Oppsummering – veien videre   

15.30

Retur til flyplassen

 


Skilt og reklameinnretninger - montering

Skriv ut PDF
Dersom du ønsker å montere skilt eller reklameinnretninger, trenger du normalt ikke å sende inn melding/søknad til plan- og bygningsmyndigheten i kommunen. Det er likevel en rekke vilkår som må oppfylles.

Les mer …

Skilt og reklameinnretning langs vei

Skriv ut PDF
Du må søke om å få sette opp reklameskilt eller lignende innretninger. Av hensyn til trafikksikkerheten må slike gjenstander ikke uten tillatelse plasseres ved kommunal vei eller slik at de er rettet mot trafikken eller er synlig for veifarende (uansett avstand fra veien).

Les mer …

Prosjekt LoveIT Utviklet i Joomla! 1.5 Levert av JooCom AS, Drammen