Hadsel kulturskole er åpen for alle

Skriv ut PDF
Artikkelindeks
Hadsel kulturskole er åpen for alle
Kriterier/vilkår
Pris for tjenesten
Regelverk
Praktiske opplysninger
Kontaktinformasjon
Alle sider

Hadsel kulturskole er en åpen kulturskole. Alle kan søke om å få undervisning, men skolebarn blir prioritert. HKS følger grunnskolens skolerute. Instrumental og vokalundervisningen foregår i grupper på 2-3 elever. En gruppetime utgjør 45 min pr. uke, i enkelte tilfeller kan læreren vurdere å gi enkeltundervisning, eleven får da 25 min undervisning pr. uke. På de stedene der kulturskolen samarbeider med grunnskolen, kan undervisningen foregå i skoletiden.

Alle som søker innen fristen som er 15. mai,  vil få skriftlig beskjed om plass eller om dere står på venteliste. Elektronisk søknadsskjema.

 

 
Kulturskolen gir desentralisert undervisning med forutsetning av at det er nok påmeldte elever tilknyttet den enkelte skolekrets.

Som regel kan barna begynne i Kulturskolen når de begynner i 1. klasse i grunnskolen. For enkelte instrument er det likevel fornuftig å vente.

Undervisning av elever fra Stokmarknes foregår i kulturskolens lokaler i kulturhuset i Richard Withs gate.

Kulturskolen er et musikk- og kulturfaglig tilbud. Tilbudet er organisert i tilknytning til skoleverket og kulturlivet ellers.

Kulturskolen gir tilbud om undervisning innen gruppen instrumental og vokal, og likedan under andre kategorier. Tilbudet kan variere noe fra år til år.


Prosjekt LoveIT Utviklet i Joomla! 1.5 Levert av JooCom AS, Drammen